Genom att surfa vidare samtycker du till att Frälsningsarmén lagrar kakor på din dator. Läs mer om cookies här

Jag accepterar cookies
hämta geoposition

Mötesprogram

för augusti-november 2018

Augusti  
Torsdag 2: 19.00 Grillkväll
Söndag 5: 10.30 Bön
11.00 Gudstjänst
Tisdag 7: 14.00-16.00 Sommarcafé med loppis
Torsdag 9: 19.00 Grillkväll
Söndag 12: 10.30 Bön
11.00 Gudstjänst
Tisdag 14: 14.00-16.00 Sommarcafé med loppis
Torsdag 16: 19.00 Grillkväll
Lördag 18: 16.00 Hjälptruppen
Tisdag 21: 18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Lördag 25: 16.00 Lördagsmöte på FA
Söndag 26: 14.00 Sångarna till Ingelstorp
Måndag 27: 14.00 Hemförbundets startmöte
Tisdag 28: 18.00 Sångövning
19.00 Bön
 September  
Lördag 1: 12.00 Samlingsdag på FA
16.00 Lördagsmöte på FA
          FA Ystad 130 år!
Tisdag 4: 12.00- 24/7 Bön
10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Onsdag 5: - 16.00 24/7 Bön
18.00 Ungdomsledarträff
Fredag 7: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 8: 16.00 Lördagsmöte på FA
Gäster: Gunilla och Håkan Gniste
Måndag 10: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 11: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Fredag 14: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 15: 16.00 Lördagsmöte på FA
Tisdag 18: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Fredag 21: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 22: 16.00 Hjälptruppen med Skördefest
Måndag 24: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 25: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Fredag 28: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 29: Besök av Rut o Peter Baronowsky
16.00 Lördagsmöte på FA
 Oktober  
Tisdag 2: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Fredag 5: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 6: 16.00 Möte med FDFO
(=Före Detta FA Officerare)
Måndag 8: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 9: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Torsdag 11: 14.00 Sångarna till Smedstorp
Fredag 12: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 13: 16.00 Lördagsmöte på FA
Gäst: DC, major Marcus Kihlagård
Tisdag 16: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19:00 Bibelsamtal
Fredag 19: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 20: 16.00 Hjälptruppen
Måndag 22: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 23: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Fredag 26: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 27: 16.00 Lördagsmöte på FA
Tisdag 30: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibesamtal
November  
Lördag 3: Alla Helgons dag
16.00 Gudstjänst
Måndag 5: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 6: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Fredag 9: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 10: 11-13 Loppis
16.00 Lördagsmöte på FA
Tisdag 13: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Fredag 16: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 17: 16.00 Hjälptruppen
Måndag 19: 14.00 Hemförbundet
Tisdag 20: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bön
Fredag 23: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
Lördag 24: 16.00 Lördagsmöte på FA
Tisdag 27: 10.30 Sittgympa
18.00 Sångövning
19.00 Bibelsamtal
Fredag 30: 16.00 Upptäckarna
18.30 Tonår
   
Programmet med reservation för ev. fel och ändringar
 

Välkommen till de olika tillfällena!
Gud välsigne dig!

 
Publicerat: 2016-06-01Skriv utKommentera (
)