Genom att surfa vidare samtycker du till att Frälsningsarmén lagrar kakor på din dator. Läs mer om cookies här

Jag accepterar cookies

Kalender

Tisdag 29 september
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Där rosor aldrig dör”
Per Filip
 
Onsdag 30 september
13.00 Lunchbön
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 1 oktober
13.30 Torsdagsträffen
”Mitt jobb som exportchef på Fretex”
Fredrik Bratterud
18.00 Bibelstudium Lennart Lundberg
 
Söndag 4 oktober
11.00 Gudstjänst
Anders Färjsjö, Mildred Färjsjö
Templets Musikkår
 
Tisdag 6 oktober
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”1,6 och 2,6
miljonerklubben ”
Alexandra Charles von Hofsten
 
Onsdag 7 oktober
13.00 Lunchbön
14.00 Samtal om kristen tro
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 8 oktober
18.00 Bibelstudium Lennart Lundberg
 
Söndag 11 oktober
11.00 Gudstjänst
Mildred Färjsjö, Anders Färjsjö
Sång och Musik
 
Tisdag 13 oktober
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Upplevelser i livet”
Deltagarnas eget möte
 
Onsdag 14 oktober
13.00 Lunchbön
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 15 oktober
13.30 Torsdagsträffen
Latvija, kaķis un es. -Eller hur var det, nu?
Anna-Maria Tuftström
18.00 Bibelstudium Kjell Karlsten
 
Söndag 18 oktober
11.00 Gudstjänst
Daniel Back, Ing-Britt Hansson
Sång och Musik
 
Tisdag 20 oktober
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Glaskonst till glädje”
Eva Malmberg konstnär
 
Onsdag 21 oktober
13.00 Lunchbön
14.00 Samtal om kristen tro
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 22 oktober
18.00 Bibelstudium Hans
Hansson
 
Söndag 25 oktober
11.00 Gudstjänst
Michael Hjerpe, Anders Färjsjö
Templets Musikkår
 
Tisdag 27 oktober
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Sjung o må bra ”
Ylva Fylkner, Eva Hallberg
 
Onsdag 28 oktober
13.00 Lunchbön
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 29 oktober
13.30 Torsdagsträffen
’”På spåret—om tågluff som pensionär”
Bert Åberg
18.00 Bibelstudium Hans
Hansson
 
Söndag 1 november
11.00 Gudstjänst
Daniel Back, Anders Färjsjö
Templets Musikkår
 
Tisdag 3 november
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Hjärt- och kärlhälsa”  Inger Kristensson,
hälsorådgivare
 
Onsdag 4 november
13.00 Lunchbön
14.00 Samtal om kristen tro
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 5 november
18.00 Bibelstudium Marianne Adams
 
Söndag 8 november
11.00 Gudstjänst
Mia-Lisa Dahlqvist, Mats
Dahlqvist
Sång och Musik
 
Tisdag 10 november
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Vad är medicinsk fotvård?”
 
Onsdag 11 november
13.00 Lunchbön
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 12 november
13.30 Torsdagsträffen
”Lina Sandell, en musikalisk monolog”
Emy Stahl
18.00 Bibelstudium Susanne Jansson
 
Söndag 15 november
11.00 Gudstjänst
Matilda Leksell, Anna-Lena Hjerpe
Sång och Musik
 
Tisdag 17 november
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Vi gör julkort tillsammans med Susanne”
Susanne Sjöström, konstnär
 
Onsdag 18 november
13.00 Lunchbön
14.00 Samtal om kristen tro
17,30 Språkcafé
 
Torsdag 19 november
18.00 Bibelstudium Elisabeth Beckman
 
Lördag 21 november
16.00 Kjell Karlsten
 
Söndag 22 november
11.00 Gudstjänst
Kjell Karlsten
Templets Musikkår
 
Tisdag 24 november
11.00 Stavgång
12.30 Kaffe och smörgås
13.00 ”Det är advent”
Birgitta, Kristina, Lisbeth, Solveig
 
Onsdag 25 november
13.00 Lunchbön
17.30 Språkcafé
 
Torsdag 26 november
13.30 Torsdagsträffen
”Jesus till barnen – Barnen till Jesus”
Julia Adolfsson
 
Söndag 29 november
11.00 Gudstjänst
Mildred Färjsjö, Anders Färjsjö
Templets Musikkår
 
 
Publicerat: 2020-09-01Skriv ut